Jak wszyscy wiemy pogoda w tym roku nas rozpieszcza. Każdy z nas czeka na to aby rozpocząć sezon. Pierwsza zasiadka w nowym roku to wielka radość z tego że jesteśmy w końcu po długim czasie nad wodą. Zima, w sumie to jej prawie że nie było, a niektórzy z nas już zapewne rozpoczęli sezon.

Ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego miejsca na położenie naszych zestawów zazwyczaj będą to miejsca dosyć płytkie z powodu że woda szybciej się tam nagrzewa.

Gotowy worek PVA
Gotowy worek PVA

Dobrą lokalizacją do położenia  zestawów będą również okolice brzegów. Ale z miejscem położenie zestawów bywa różnie trzeba szukać oznak gdzie ryby się pojawiają, należy obserwować wodę a w momencie gdy namierzymy jakieś oznaki że ryby są w danym miejscu warto zarzucić w to miejsce. Wiosna to dosyć ciekawy okres w którym nie musimy nosić wiaderek zanęty a  wystarczy nam 1kg rozrobionego stix mixu. W skład mojej wiosennej zanęty w większości wchodzi pokruszony pellet aby mógł dobrze pracować w jeszcze  dosyć zimnej wodzie. Zazwyczaj rozpoczynając sezon używam dosłownie garści zanęty na zestaw którą podaję w woreczku pva lub metodzie.

Wiosną stosuję małe kulki w przedziale 10mm do max 16mm z tego powodu że ryby jeszcze nie żerują tak intensywnie jak latem. Dobrą przynęta na okres wiosenny jest kukurydza ale z nią też nie przesadzam  zakładam na włos 1 lub 2 ziarenka. Myślę że ze smakiem kulek trzeba eksperymentować od owoców po jakieś nuty rybne. Łowiąc wiosną stosuję małe haczyki w rozmiarze 4/6. Przypon do woreczka pva wiąże na miękkiej plecionce jego długość to jakieś 10/14cm myślę że nie ma sensu stosowania dłuższych przyponów. W większości przypadków do łowienia z workiem pva używam ciężarków centrycznych. Teraz tylko wybrać dobre miejsce i taktykę i owocnie rozpocząć sezon.

2 KOMENTARZE