W sezonie łowienia ryb czasami bywa różnie. Są okresy w których ryb jest mało, łatwiej można dostać je w miejscach sprawdzonych. Czasami wydaje się, że skoro interesujemy się wędkarstwem to wiemy o nim wszystko, jednak życie to weryfikuje. Myśląc ze widzimy okonia lub szczupaka, okazuje się, że to sandacz, który zapuścił się w nieznane tereny. Wtedy przychodzi zawód, tyle się uczyliśmy, tyle ryb złowiliśmy, a tu taka pomyłka. Wprost niewyobrażalne. Człowiek uczy się na błędach.

Łowienie sandaczy na spinning

Nie zawsze wszystko wychodzi tak jak chcemy, czasami pomimo największych starań łowienie po prostu nie wychodzi. Nie możemy znaleźć swojego sposobu, który pozwoliłby nam na poprawienie wyników. Wtedy zaczyna się kombinowanie, zmienianie przynęt i metod łowienia. Może nadszedł właśnie czas zakończyć lokowanie przynęty w nurcie i skupienie się na podłużnych rzutach wzdłuż linii brzegowej i wolnym prowadzeniu przynęty, zarówno z prądem, jak i pod prąd.

przynęta na sandacza, wobler na sandacza

Okazuje się, że takie proste działania zaczynają przynosić wyczekiwane rezultaty. Gdy widzimy, że coś zaczyna nam się udawać, serce zaczyna bić mocniej. Jednak okazuje się, że jeden mały błąd, za szybkie przycięcie i wszystkie starania idą na marne. Trudno jest patrzeć na tyle zmarnowanych okazji, będąc całkowicie bezradnym.

przynęty sandaczowe, kopyta na sandacza

Sprzęt na sandacza

Kolejnym krokiem w takiej sytuacji jest poszukiwanie nowego, lepszego sprzętu. Gdy już uda nam się go zorganizować musimy w głowie ustalić sobie nowy sposób działania. Następnie udać się na to samo miejsce i po raz kolejny zmierzyć się z sandaczami. Trzeba być optymistą i spróbować złowić go po prostu, dla własnej satysfakcji. Wtedy wszytko zaczyna się układać, ryby wprost same wpadają na wędkę. Nie należy kurczowo trzymać się swoich nawyków, powinno się kombinować, bo dobry wędkarz jest elastyczny.

1 KOMENTARZ

  1. jestem karpiarzem ale lubie tez isc nad wode ze spławikiem czy spiningiem.łowię tez na zywca i mam do pana takie pytanie czy sandacz biorac na żywca odprowadza i zostawia jakies charakterystycze slady na rybce ?miałem dziwne brania i podejrzedwam ze to sandacz.mogłby mi pan napisac w sklrócie jak on bierze na zywca pozdrawiam