karpiowe mp

Uczciwość, przejrzystość, równość dostępu! To cechy, którymi charakteryzować się powinny – wg nas – Karpiowe Mistrzostwa Polski organizowane przez PZW. Słyszy się wiele, a rzecz jest ważna dla stale rosnącej w siłę rzeszy karpiarzy w Polsce!

My, pasjonaci, wędkarze, karpiarze uważamy, że konieczna jest uczciwa, otwarta debata na temat kształtu i rozwoju tego sportu w Polsce. Wiemy, że decyzje zapadną 14 grudnia przy ul. Twardej w Warszawie. Ale wiemy także, że nasz głos jest ważny! Bowiem każdy członek PZW ma prawo wyrazić swoje przekonania i pragnienia. Tylko kulturalna, merytoryczna dysputa zbuduje obraz mądrego i egalitarnego karpiownia w Polsce. Nikt z nas nie będzie pieniaczem i krzykaczem. Karpiarz szanuje ludzi i ich przekonania, choć nie musi się z nimi zgadzać.

Co proponujemy? Przejrzyste i dostępne zasady oparte na istniejącej strukturze PZW. Mamy już funkcjonujące Koła, Rejony i Okręgi. Wystarczy to mądrze wykorzystać i zbudować system, który ma szanse powodzenia, co udowodniliśmy w bieżącym roku organizując duże, ogólnookręgowe zawody KARP OPOLSZCZYZNY. Dlatego też informujemy, że w najbliższą sobotę 23 listopada o godz. 13:30 w siedzibie Okręgu PZW Opole przy ul. Malczewskiego 1 odbędzie się robocze spotkanie poświęcone tej ważkiej sprawie.
Nie zapadną tam decyzje. Nie będzie w 100% wiążących ustaleń. Ale będziemy mogli, my karpiarze – przez swoich reprezentantów – pierwszy raz zabrać głos. Z tego powodu zachęcamy wszystkich, którym los tej nowej dyscypliny jest bliski, do wsparcia nas i wyrażenia tego swoją obecnością. Na pewno nie zmieścicie się w środku siedziby, na pewno będziecie MUSIELI zachować spokój i kulturę, ale jeśli wola, czas i przekonanie, bądźcie z nami na placu św. Sebastiana przy Okręgu PZW w Opolu. Wystarczy kilka minut. Pokażmy jedność i kulturę; pokażmy, że sprawa jest ważna… Nie każdy będzie mógł być z nami – to fakt. Ale możecie – w celu poparcia naszej idei – udostępnić ten post i wyrazić swoje zdanie w komentarzu – będzie ono dla nas ważne!

Czy nam się uda? Nie wiemy. Czy odniesiemy sukces? Nie wiemy. Czy jesteśmy otwarci na dialog i współpracę? TAK! Wszystko, co wypracujemy, trafi w postaci listu otwartego do Zarządu Głównego. Czy staniecie z nami pod tym znakiem?

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”
W. Czapla, T. Idzikowski, B. Partyka – koordynatorzy projektu Karp Opolszczyzny

P. S.
Autorem projektu loga jest Jan Komarnicki z raciborskiego klubu Carp Way – dziękujemy!