Niestety czerwiec nie jest do końca najlepszym okresem na szczupaka. Roślinność i trzcinowiska są już dobrze rozwinięte o tej porze roku więc ryby te spokojnie sobie tam bytują i jeśli mają wystarczająco dużo drobnicy do jedzenia to raczej na pewno ciężko je będzie wywabić z tej idealnej dla nich miejscówki. Przy odrobinie szczęścia może nam się to udać wczesną porą, kiedy temperatura nie jest jeszcze aż tak wysoka, ale na pewno nie będzie łatwo złowić szczupaka w czerwcu.

Gdzie go szukać w czerwcu?

Standardowo możemy go znaleźć we wszystkich charakterystycznych dla szczupaka miejscach, tj. jeziorach, rzekach, zbiornikach linowo-szczupakowych. Pamiętajmy jednak, że jeśli temperatura będzie wysoka to trzeba sięgnąć po niego nieco głębiej niż zaraz pod powierzchnię wody.

gdzie szukać szczupaka w czerwcu
Idealna miejscówka na czerwcowego szczupaka

A może na żywca

Metoda ta polega na zaczepieniu rybki i zarzuceniu jej razem ze spławikiem. Należy pamiętać o dobrym dopasowaniu spławika do ciężaru przynęty żeby nie zniknął od razu pod taflą wody. Łowiąc na żywca przynęty nie należy umieszczać zbyt głęboko, bowiem najlepsze branie będzie gdy przynęta znajdzie się na głębokości maksymalnie do 3-4 metrów. Jeśli więc szczupaki nie znajdują się głębiej to śmiało możemy łowić w ten sposób, w przypadku zasiedlania przez nie raczej okolic dna metoda ta nie zda egzaminu.

Czerwcowy szczupak na spinning

Na spinning można łowić prawie zawsze. Możemy również połączyć metodę na żywca, o ile są odpowiednie warunki do zastosowania jej ze spinningiem. Mianowicie łowiąc już na żywa co kilka minut podciągamy przynętę prowokując w ten sposób szczupaka do atakowania jej.

Jaka przynęta na czerwcowe zębacze

Oczywiście najłatwiej łowić na gumy. Pod warunkiem, że nie ma żadnych ekstremalnych warunków. Wtedy trzeba by już sięgnąć po cięższą artylerię np. woblery, czy twistery. Wracając jednak do gum to każdy na pewno znajdzie coś dla siebie w tej całej gamie różnorodnych modeli, kolorów i rozmiarów.

Jaki kolor gumy wybrać

W ciepłych miesiącach kolor gumy nie ma aż takiego znaczenia w przeciwieństwie do miesięcy jesiennych czy zimowych kiedy to trzeba dostosować go do widoczności. O tej porze roku nie jest to jednak większym problemem, więc obowiązuje nas całkowita dowolność w tej kwestii.

Chociaż ciężko zaatakować szczupaka w czerwcu to zawsze można śmiało spróbować swoich sił w walce z nim. Nasz ewentualny sukces będzie smakował dużo lepiej, jeśli będziemy mieli świadomość tego, że jest to dość trudne do wykonania o tej właśnie porze roku.