W dniach 11-13 marca odbyła się pierwsze edycja RYBOMANII na południu Polski. Premiera tego wydarzenia w tym regionie okazała się niezwykle udana. Targi odwiedziło blisko 13 tys. pasjonatów wędkarstwa.

RYBOMANIA to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w wędkarski kalendarz. Każdy zapalony wędkarz doskonale wie, że przed kolejnym sezonem warto wybrać się właśnie na te targi, by poznać najnowsze rozwiązania, jakie przygotowały czołowi producenci sprzętu wędkarskiego.

Nie inaczej było w Sosnowcu. To właśnie tu 130 firm postanowiło zaprezentować nowości na sezon 2016. Zwiedzający targi mogli zobaczyć, a także zakupić wymarzone wędziska, kołowrotki, przynęty, zanęty i wiele innych akcesoriów jakże niezbędnych podczas zasiadek nad wodą. Nie zabrakło również sprzętu turystycznego, odzieży oraz sprzętu pływającego.

Kompleksowe wyposażenie podczas wędkarskich wypraw to podstawa. Nic więc dziwnego, że kolejki do kas ustawiły się na długo przed otwarciem targów, a na wejście na teren ekspozycji trzeba było czekać ok. 30 minut. Ten czas oczekiwania z pewnością udało się wynagrodzić zwiedzającym nie tylko poprzez interesującą ekspozycję, ale także wydarzenia, jakie miały miejsce w trakcie targów.

Niewątpliwie główną atrakcją wydarzenia było Gigantyczne Akwarium, przed którym codziennie w trakcie trwania targów gromadziły się tłumy pasjonatów. To właśnie na nim najlepsi w Polsce wędkarze prezentowali najnowsze przynęty oraz swoje metody na „dużą rybę”. Widzowie mogli zobaczyć jak pracuje dana przynęta i jak reagują na nią ryby znajdujące się w zbiorniku. Akwarium i pływające w nim okazy ryb dostarczyły też niemałych emocji najmłodszym zwiedzającym. To była wyjątkowa okazja dla dzieci, by zobaczyć podwodny świat z bliska i poznać gatunki ryb dostępne w polskich wodach śródlądowych.

Na premierze RYBOMANII w Sosnowcu nie mogło zabraknąć również teamu Crazy Fishermen. Członkowie zespołu pojawiali się nie tylko na gigantycznym akwarium, ale także przed nim przybliżając ideę projektu Wędkarze Dzieciom, dzieląc się jego efektami i olbrzymim tortem, który był ukoronowaniem kolejnego sukcesu tej działalności.

Miejscem, w którym nie brakowało prawdziwych wędkarskich emocji było także stoisko wydawcy magazynu Karp Max, gdzie swoich sił można było spróbować na symulatorze holu. Do walki z wirtualną rybą przystąpił również Dawid Mucha, który na kilka dni przed targami w Sosnowcu złowił karpia o wadze 34,5 kg ustanawiając tym samym rekord Polski.

Czy RYBOMANIA w Sosnowcu zagości na dłużej? Z pewnością tak. – informuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu. Nie może nas zabraknąć w regionie będącym kolebką wędkarstwa. Cieszy nas ogromnie fakt, że udało się nam otworzyć kolejną edycję RYBOMANII i że nie jest ono wyłącznie wydarzeniem dedykowanym karpiarzom. Tym samym udało się nam objąć projektem RYBOMANIA właściwie całą Polskę i stworzyć możliwość uczestniczenia w tym wielkim wędkarskim święcie właściwie wszystkim wędkarzom z każdego województwa. Mamy też nadzieję, że kolejne edycje RYBOMANII w Sosnowcu przyciągną jeszcze więcej miłośników wędkarstwa

RYBOMANIA w Sosnowcu to ostatni przystanek tego projektu przed rozpoczęciem nowego sezonu wędkarskiego. Nie ma co do tego wątpliwości, że Ci którzy w nim uczestniczyli w Lublinie, w Poznaniu czy właśnie w Sosnowcu, mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi dla wędkarzy, a także poznać wspaniałych wędkarzy z Polski i zagranicy, którzy byli podczas wszystkich trzech edycji.

Na kolejną dawkę takich emocji trzeba będzie poczekać teraz kilka miesięcy. W dniach 3-4 grudnia zaplanowana została kolejna edycja RYBOMANII w Lublinie. Poznań i Sosnowiec to edycje, które odbędą się na początku 2017 roku.