Mulitik powinniśmy wybierać co najmniej średniego rozmiaru oraz unikać konstrukcji do łowienia małymi i lekkimi przynętami. Poznajemy to po pojemności szpuli, jeżeli wchodzi np. 150m 0,2 mm to jest to sprzęt do lekkiego łowienia; takiego właśnie szukamy. Drugim parametrem informującym nas, że mamy do czynienia z lekkim sprzętem jest cena, która rzadko sięga kwoty niższej niż 1000 zł.

Wybór wędziska

Musi być w granicach 2-2,4m. Jego akcja powinna być szybka, najlepiej jakby to była moderale-fast lub ostatecznie fast. Unikamy wędek z akcją extra fast i sztywnych jerkówek.

Żyłka czy plecionka?

Brodę z plecionki łatwiej rozplątać, a żyłka podczas zarzucenia przynęty może się bardzo zagmatwać, aż do takiego stopnia, że jej rozwiązanie jest niemożliwe. Czasem dochodzi do rozgrzania się żyłki przez jej splątanie, powodując „zespawanie”. Przy stosowaniu plecionki w razie zaplątania w trakcie rzutu, ilość odstrzelanych przynęt jest niewielka.

Powinniśmy uczyć się nad wodą, a nie metodą łąki i ciężarka. Zawsze jest szansa na złowienie jakiejś ryby, co da nam wielką satysfakcję.

3 KOMENTARZE