W maju na antenie Polsat Viasat Explore będzie można śledzić zmagania wędkarzy w dwóch cyklach, w ramach których stacja wyemituje pogramy: „Gwiazdy wędkarstwa”, „Taaaki karp!” oraz „Rzeczne potwory”. Na wieczorne spotkania z wędkarstwem zapraszamy w poniedziałki od 20:00 i w soboty od 19:55 już od 1 maja.  

W poniedziałkowe i sobotnie wieczory w maju zapraszamy na cztery godziny z wędkarskimi emocjami, w trakcie których staniemy oko w oko z najdziwniejszymi i najbardziej przerażającymi rybami zamieszkującymi rzeki świata w programie „Rzeczne potwory”. W towarzystwie zapalonego wędkarza i biologa Jeremy’ego Wade’a odwiedzimy dzikie rejony Ameryki Południowej, wspaniałą Amazonkę,  rwące potoki Alaski, deltę Mekongu, daleką Mongolię, Rosję, a nawet Fidżi.

Będziemy mogli śledzić również zmagania trójki wędkarzy podróżujących po całym świecie
w poszukiwaniu najlepszych łowisk i największych karpi w programie „Taaaki karp!”. W najnowszym, 5. sezonie Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner będą musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i umiejętności, aby przechytrzyć kilka gatunków, których nigdy wcześniej nie udało im się złowić. Łowiska, na które trafią, będą bardzo zróżnicowane — od sielskiego jeziora w sercu brytyjskiej wsi po luksusowy ośrodek wędkarski w Tajlandii. W nowych odcinkach nie zabraknie zarówno radości, śmiechu, zabawy, jak i wielu praktycznych porad, które każdemu wędkarzowi pomogą w połowach.

Z kolei w serii „Gwiazdy wędkarstwa” będziemy świadkami przygód zapalonego wędkarza
i olimpijczyka Deana Maceya oraz byłego międzynarodowego mistrza wędkarstwa Adama Rooneya, którzy podróżują szlakami wodnymi w Anglii i zagranicą. Wspólnie stawiają czoła trudnym wędkarskim zadaniom, a robią to z pomocą zaproszonych gości, także pasjonatów wędki. Cel tych zmagań jest jeden – wędkarze chcą zostać gwiazdami! Bohaterowie będą musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, spryt i siłę, by poskromić te wielkie okazy.  W poszukiwaniu wyzwań odwiedzą między innymi: Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię oraz Chorwację.

Na wieczory z programami wędkarskimi Polsat Viasat Explore zaprasza w poniedziałki w ramach cyklu „Podwójna dawka emocji:

– „Gwiazdy wędkarstwa” (po dwa odcinki) od 20:00

– „Rzeczne potwory” (po dwa odcinki) od 21:55

oraz w soboty od 19:55:

– „Rzeczne potwory” (po dwa odcinki) od 19:55

– „Taaaki karp!” 22:00

– „Gwiazdy wędkarstwa” 23:00.