To kolejna edycja – XXVI –  zawodów w wędkarstwie spławikowym „O Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli” zorganizowanych  przez Zarząd Koła PZW Nr 3 „Rozwadów”. Wędkarze walczyli o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli oraz nagrody ufundowane wspólnie z MC KARP – Marek Cieślak. Zawody zaliczone były do cyklu Wędkarza Roku w Okręgu PZW Tarnobrzeg w wędkarstwie spławikowym.

15 kwietnia 2018 roku o godzinie 6.00 rano nad zbiornikiem Klonowe (Koło PZW  Grębów) zjawiło się 26 zawodników reprezentujących Koła z terenu naszego Okręgu PZW, chcących wziąć udział w rywalizacji. Po przywitaniu wędkarzy przez organizatorów zawodów i zapoznaniu ich z regulaminem przez sędziego głównego kol. Jerzego Góreckiego zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk a następnie rozpoczęli rywalizację w dwóch sektorach.  Pogoda w czasie zawodów była słoneczna co sprawiło, że zawodnicy łowili w rewelacyjnych warunkach atmosferycznych i przy wyśmienitych humorach. Po zasygnalizowaniu przez sędziego zakończenia zawodów przystąpiono do ważenia ryb, a wędkarze czekając na wyniki mogli ugasić pragnienie oraz skorzystać z poczęstunku.

Najlepszym zawodnikiem tych zawodów okazał się kol. Stanisław Skrzyński (reprezentujący Klub Sensas), który łącznie zdobył 7760 punktów. Drugie miejsce zajął kol. Krzysztof Wojniak (Koło PZW Nr 10), który osiągnął wynik 7410. Trzecie miejsce zdobył kol. Michał Wójcik (Koło PZW Nr 33) z wynikiem 6540. Zwycięzcy otrzymali Puchary oraz nagrody rzeczowe – zanęty firmy MC Karp (Marek Cieślak). Poniżej przedstawiamy kompletną tabelę wyników z zawodów.

Zarząd Koła Nr 3 „Rozwadów” chciałby serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie pucharów oraz nagród, a także zawodnikom za liczne przybycie i przemiłą atmosferę na zawodach.

Pełne wyniki i protokół – kliknij