Zawody charytatywne “Karpiarze dla Franka i Miłosza”

0
797
zawody wędkarskie miłosz i franek

W niedzielę 28 maja 2023 zakończyła się trzecia edycja zawodów charytatywnych „Karpiarze dla Miłosza i Franka”, podczas których najważniejszym celem była pomoc w sfinansowaniu przyszłego leczenia i rehabilitacji dwóch Wielkich Bohaterów Miłosza i Franka.

Zawody wędkarskie były oczywiście ważne, ale kulminacyjny moment imprezy nastąpił w sobotę o godzinie 13:00. Zawodnicy przerwali wędkowanie i wraz z pozostałymi gośćmi spotkali się na stanowisku nr 10. Na początku był poczęstunek (pieczony dzik, bigos, tort, domowe wypieki i napoje), a następnie odbyły się licytacje. Można było wylicytować zasiadki na topowych łowiskach karpiowych, sprzęt wędkarski, sprzęt sportowy czy rękodzieło artystyczne. Największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja piłki z autografem Roberta Lewandowskiego, która osiągnęła kwotę 5000 tysięcy złotych.

Podczas całej imprezy organizatorzy zebrali rekordową sumę 44.530 zł. Kwota ta zostanie przelana na konta fundacji, w których znajdują się nasi bohaterowie i rozdysponowana na leczenie i rehabilitację obu chłopców.

W zawodach wędkarskich udział wzięło 17 drużyn. W sumie zostało złowionych 27 karpi o łącznej wadze 245,3 kg. Do klasyfikacji liczyła się waga trzech największych ryb. Podczas zawodów złowiono sporą ilość leszczy, jesiotrów, szczupaków, a nawet trafił nam się kaczor na zig riga.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1 miejsce:

Arkadiusz Chruścicki, Sylwia i Artur Weisbrot – stanowisko nr 18 – 3 ryby o łącznej wadze 32.3 kg.

2 miejsce:

Magda i Mariusz Politowicz, Robert Bujnowski  – stanowisko  nr 13 –  3 ryby o łącznej wadze 32.1 kg.

3 miejsce:

Dominik i Andrzej Jenta – stanowisko nr 03 zatoka – 3 ryby o łącznej  wadze 24.7 kg.

* Big Fish – Przemek Mrozowski – stanowisko nr 02 (zatoka) Amur o wadze 13.4 kg.

* Small Fish – Przemek Mrozowski  – stanowisko nr 02 karp o wadze 3.5 kg

* Największy karp pełnołuski – Roman Jamroz stanowisko nr 01 zatoka – 12.6 kg

W imieniu organizatorów oraz rodzin Miłosza i Franka bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom i uczestnikom za wielkie serca, wsparcie i ogromny wkład w całą imprezę. Szczególne podziękowania składamy sponsorom, bez których ta impreza by się nie odbyła.