Metoda Zig Rig jest niezwykle ceniona przez wędkarzy, którzy podkreślają efektywność taktyki prezentacji przynęty, która została umieszczona w toni wody. Specjaliście przekonują, że technika ta jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które przyzwyczaiły się do łowienia gruntowego lub z powierzchni. Na metodę Zig Rig składa się długi odcinek tworzywa przyponowego, który zawiera pływającą przynętę i który jest podniesiony tuż nad ciężarkiem. Taki odcinek może być stosowany zarówno na głębszych, jak i płytszych partiach zbiornika.

O czym pamiętać i jak go zrobić?

Przy konstrukcji Zig Riga warto pamiętać o odpowiednim surowcu, z którego wykonany jest przypon. Najlepiej użyć jak najlżejszego materiału przyponowego o niewielkiej średnicy. Ważna jest również miękka i jednocześnie mocna struktura. Do tego należy dołączyć ciężarek i haczyk do przyponu.

Metoda Zig Rig sprawdza się przy połowie zarówno karpi, jak i amurów – szczególnie, gdy pływają w toni. Dzieje się tak, np. w czasie upałów, kiedy to trudno zmusić je do żerowania.

2 KOMENTARZE

  1. Zig Rig stosuje głównie do łowienia karpi. Z amurami bywa różnie. Jak nie chcą żerować, to choćbyś cuda zakładał to i tak nic z tego. Zobacz ile razy masz tak, że amury sa blisko zarośli i nic im nie poradzisz. Wcinają trawę az miło. Starałem się podawać różne przynęty i na powierzchnie i w toni, ale bez efektów.