Dwie reprezentacje – Koła PZW „Azoty” oraz Szkółki Wędkarskiej „Rekiny Dziewiątki” – wzięły udział w minioną sobotę i niedzielę (06-07 czerwiec) w zawodach karpiowych organizowanych z okazji Dnia Dziecka przez firmę Genesis Carp na łowisku karpiowym „Grabów”.

Całość imprezy sportowej zaczęła się – zupełnym zbiegiem okoliczności – od pokazowego holu amura oraz postępowania ze złowioną rybą, także miały miejsce zaplanowane warsztaty praktyczne.

Start maluchów okazał się być rewelacyjny! Mogli oni zmierzyć się z dużymi rybami, które udało się wyholować pomimo wysokich temperatur oraz ogólnej małej ilości brań. Wszystkie złowione ryby zgodnie z zasadą „Złów i wypuść” całe, zdrowe i w dobrej kondycji trafiły po sesjach zdjęciowych do wody. Mali karciarze coraz sprawniej posługują się matą, wędziskiem karpiowym czy podbierakiem i ryby, które są w zasięgu ich możliwości fizycznych holują sami! Taka sztuka udała się Ignacemu Czapli, który samodzielnie pokonał amura o masie 4,80 kg.

Jeszcze lepsze wyniki odnotowali jego koledzy – bracia Filip i Jakub Lubas, którzy lądowali, aż trzy karpie o łącznej masie ok. 20 kg.

Efekt dobowej karpiowej zasiadki był bardzo miły przede wszystkim dla samych zawodników, ale i ich ojców ponieważ cała trójka uplasowała się na podium. Czego im szczerze gratulujemy!!!

P.S.

Był też czas na zabawę, grę w piłkę nożną, ognisko… Za wszystko dziękujemy organizatorom!

Z wędkarskim pozdrowieniem: Wodom cześ

W. Czapla